Для чого використовують пробіотики?

Пробіотики найчастіше використовуються для поліпшення функціонування травної системи. Вважається, що вони можуть регулювати проходження їжі через кишечник, підвищувати ефективність імунної системи, запобігати прикріпленню до стінки кишечника шкідливих для людини бактерій і гальмувати їх зростання, стимулювати зміцнення слизового шару в кишечнику в якості бар’єру проти інфекцій, продукувати вітаміни В, необхідні для метаболізму їжі.

Вони також можуть допомогти в лікуванні захворювань травної системи. На думку Американської гастроентерологічної асоціації (AGA), пробіотики найчастіше використовують при лікуванні синдрому роздратованого кишечника, інфекційної діареї, антибіотик-асоційованої діареї, пов’язаною з прийомом антибіотиків. Дослідники AGA вказують на можливу корисність при застосуванні пробіотиків для підтримання здоров’я порожнини рота, профілактиці та лікуванні екземи та інших захворювань шкіри, запобігання алергії.

Однак не всі пробіотики однакові і мають схожі механізми дії. Тому важливо знайти правильний варіант, для вирішення потрібної проблеми. AGA вказує, що на даний час ще немає достатньої кількості наукових даних щодо того, який саме пробіотик доцільно використовувати для поліпшення певних станів, або при лікуванні конкретних хвороб.

Деякі авторитетні наукові видання ставлять під сумнів терапевтичні можливості пробіотиків. Вони вказують, що на даний момент недостатньо наукових доказів, щоб підтримати будь-які заяви про запобігання хвороб або поліпшення здоров’я за допомогою цих мікроорганізмів.

Comments are closed.