У дитини атопічний дерматит, що робити?

Дуже радимо звернути увагу на стан кишечнику, навіть якщо немає ніяких проявів того, що з ним щось негаразд. Боротьба з алергією буде успішною тільки за підтримки кишкової мікрофлори, адже саме через дисбіоз розвивається синдром підвищеної проникності слизової оболонки кишечнику і у внутрішнє середовище організму надходять алергени. Розпочинати все потрібно з дієти. Слід обмежити вживання простих вуглеводів – цукру, рафінованих круп, жирних кислот класу омега-6 (маргарин та рослинні олії за винятком оливкової), а також тих продуктів, які спричиняють алергічні реакції. Натомість варто додатково збагатити раціон дитини повноцінними тваринними жирами, які містять холестерин, холін, вітамін А, Е, а також збільшити споживання аскорбатів та пантотенової кислоти. Ці речовини сприяють поліпшенню функціонального стану надниркових залоз – органу, що продукує глюкокортикоїди, які мають виражену антиалергічну дію.

Обов’язково рекомендуються пробіотики, які здатні впливати на алергени та алергічну реактивність організму. Якщо, наприклад, на тлі дієти додати ще прийом пробіотика, який має доведену ефективність при атопічному дерматиті, то це дасть кращий ефект щодо усунення симптомів атопії та атопічного дерматиту, зменшить ризик виникнення алергії, зокрема у немовлят, та забезпечить довгострокову профілактику алергії.

У сім’ях із високим рівнем алергічної обтяженості профілактичні заходи слід починати ще до народження дитини і продовжувати в подальшому весь період дитинства. Надзвичайно суттєвим є гіпоалергенне харчування вагітної жінки, матері-годувальниці, дитини за наявності мінімальних ознак алергічного діатезу. Важливим реабілітаційним заходом діатезу є раннє прикладання дитини до грудей матері (у перші 30-60 хвилин після народження) і тривале (до 1-1,5 року) грудне вигодовування за умови гіпоалергенного харчування матері. При дотриманні гіпоалергенної дієти в раціоні дитини не повинно бути продуктів з високою сенсибілізуючою активністю: горіхів, какао, шоколаду, цитрусових, меду, грибів, риби, рибної ікри, крабів, будь-яких консервів; підлягають обмеженню в кількості усі фрукти, ягоди й овочі з жовто-червоним забарвленням. Окрім того, з раціону дитини мають бути виключені індивідуальні алергени, на які дитина реагує навіть незначними і нетривалими симптомами; нерідко це коров’яче молоко, пшенична та вівсяна крупи, картопля.

Comments are closed.